Antre Aydınlatma ve Püf Noktaları

Antre Aydınlatma ve Püf Noktaları

Aydınlatma sistemleri, evinizin dekorasyonlarını daha görsel hale getirip, evinizi ışıl ışıl hale getiren sistemlerdir.  Uygulayacağınız dekorasyon fikrine göre farklı sistemler deneyebilir veya aykırı tasarımlara sahip olan aydınlatma sistemleri, avizeler, sarkıtma lambalar, led sistemleri ve led şerit aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Aydınlatma sistemlerinin kullanılacağı odalara göre farklı sistemler seçilmesi ve odanın homojen olarak aydınlatılması sağlanması dekorasyonun temel amaçlarından biri olmalıdır.

Antrelerde oluşacak fazla ışık hem antrenin çok fazla aydınlık olmasına neden olacak hem de göz sağlığı açısından olumsuz bir durum oluşturacaktır. Antreler penceresi olmayan ve genel olarak ince uzun formlara sahip alanlar olduğu için ideal aydınlatmalar tek bir avize yerine yardımcı aydınlatma elemanları ile birlikte yapılmalıdır. Küçük bir antre içinde çok geniş bir avize hoş durmayacak ve aydınlatması da çok şiddetli olacaktır. Bu nedenle avize antre ölçülerinin orantılı olmasına dikkat etmelisiniz.

Antreler; penceresiz alanlar olması ve diğer odalardan azda olsa ışık alıyor olması nedeni ile özel aydınlatma sistemleri ve özel tasarımlı avizeler kullanılarak aydınlatılması gereken alanlardır. Evinizde sade ve klasik karışımı bir dekorasyon yapacaksanız gösterişli ve ihtişamlı avizelerden uzak durmalısınız. Klasik dekorasyonlar içinde dekorasyonu ön plana çıkaran ve klasik akımı daha belirgin hale getiren bir tasarım tercih etmek size avantaj sağlayacaktır. Özellikle kırsal alanlarda inşa edilen ve taşların yoğun kullanıldığı ev modellerinde antreler için ideal modeller olan saz, kamış ve bambu malzemeler kullanılarak yapılan avizeler doğallığı pekiştirmek ve yaşatmak için ideal modellerdir.

Tekil veya birden fazla avizenin bir arada yer aldığı bir tasarım ile kırsal alanda yer alan evinizde harika ve göz alıcı bir antre aydınlatması yapabilir, antrenin daha şık ve daha etkileyici bir alan olmasını sağlayabilirsiniz. Geniş bir antre içinde ihtişamlı görünen ve görkemin sembolü olabilecek avize modeli seçmek size daha zarif ve daha görkemli bir antre dekorasyonu yapma imkanı sağlayacaktır. Kristal taşlar ile bezenmiş ve üç katmandan oluşan avize modeli ile hem daha fazla ışık oluşması sağlanabilir hem de kristal taşlar yardımı ile ışık daha fazla alana yayılabilir. Sadelikten yana bir dekorasyon yapmak istiyorsanız antre içinde de minimalist bir tasarım düşünmelisiniz. Örnek antre dekorasyonuna baktığınızda her ayrıntıda olduğu gibi avize modelinde de sadeliği görebilirsiniz. Minimalist dekorasyonlar için tasarlanmış olan bu avize modellerini evin diğer odalarında da tercih edebilir, estetiği sadelik içinde yaratabilirsiniz. Antre içinde farklı bir tasarım yapmak istiyorsanız klasik tasarımların dışına çıkmalı, örnek resimdeki gibi çok bacaklı ve daha fazla aydınlatma alanı özelliğine sahip daha az taşları bulunan bir model tercih etmelisiniz.

Fırsatları Kaçırmayın!

Bültenimize Abone Olun

Bültenimize abone olun, indirim ve kampanyalarımızı size e-posta ile gönderelim. Fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!